Jdi na obsah Jdi na menu
 


Váhy

 Váhy = umělec

24.9. - 23.10.

zodiac_horoscope_libra_1_sign.jpg

 

Legenda o Váhách: Váhy reprezentují bohyni Themis a její lásku ke spravedlnosti. V mnoha legendách je popisovaná jako žena se zavázanýma očima, která v ruce drží váhy v dokonalé rovnováze a meč. Připomíná se tak, že otrok i boháč mají stejné právo na spravedlnost.   
 
Životní heslo: Rozvažuji.
 
Jak je poznáte: Potkali jste krásného člověka s jemnými rysy, pravidelných obličejem, malým špičatým nosem, okouzlujícíma očima a bohatými hnědými vlasy? Zaujal vás jeho melodický hlas a nakažlivý smích? Pak jste se potkali s váhou. A už jste poznali neodolatelné kouzlo jejího úsměvu? Když se váha usměje, odpustíte jí všechno na světě. Vaše smůla je v tom, že to o sobě moc dobře ví a této přednosti někdy bezostyšně využívá, a to jak žena, tak i muž.
 
Charakter: Žlučovitě sangvinický. Kdo by to do tak líbezných bytostí řekl, že někdy dokáží být pěkně vzteklé a umanuté. A to váhy jsou, obzvláště když bývají přesvědčeny o své ušlechtilé pravdě, ke které došly po dlouhých a nekonečných rozvahách. Nezapomínejte, že váha je kardinální znamení, to znamená, že nikdy bez boje neustupuje ze svých pozic. Na druhou stranu je pověstná zdvořilost, mírumilovnost, takt a diplomacie. Sdělí vám, že jste úplně nemožní, ale řeknou to moc hezky a ještě se na vás usmějí. Všechny váhy bez výjimky milují pořádek, spravedlnost a soulad, a to v jakémkoli oboru jejich působení. Klasická astrologie je zařazuje do znamení mravů počestných, kam každé znamení hned tak nepatří.
 
Co milují: Umění a erotiku.
 
Co nesnášejí: Špínu.
 
Jak pracují: Se smyslem pro obchod. Váhy totiž mají vynikající schopnost okamžitě a kreativně vidět obchod ve všem. Pouze váha dokáže vymyslet nejlepší reklamu, protože jen ona ví, za co jsou lidé ochotní vydat své těžce nabyté peníze. Váhy jsou také klasickými skupinovými hráči, takže se dokážou obklopit chytrými lidmi a využít jejich schopností. Často se stává, že pro Váhu není důležité, co dělá, jako spíš kde to dělá. Rozhodně se nenechá nacpat do špinavé kanceláře s řadou ohavných šanonů, ostrým zářivkovým světlem a odpudivým kobercem. Na to zapomeňte, váha má ráda krásu a umí ji ocenit.
 
Vzorový hrdina: Paris.
 
Zvláštní znamení: Krása. Nejkrásnější ženou byla trojská Helena, a ta byla váha.
 
Dobrá rada pro váhy: Nepřejídejte se. Máte sklony k tloušťce.
 
Dobrá rada pro vás ostatní: Nechte si od váhy poradit, neprohloubíte.
 
Kde se budete cítit dobře: Porýní, Savojsko, Rakousko, Argentina, Čína, a Horní Egypt, z měst zvláště Antverpy, Freiburg, Graz, Vídeň, Lisabon, Kodaň a Johannesburg.
 
Ideální šéf: Žádný puntičkář, ale svobodomyslný zrozenec Ryb.
 
Ideální přítel: Někdo, s kým si můžete popovídat o čemkoliv a nenudit se – třeba Vodnář.
 
Ideální partner: Tolerantní , a přece nápaditý typ – Blíženec.