Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beran

Beran = bojovník

21.3. - 20.4.

 1018.jpg


Legenda o Beranech:
Děti Phrixus a Helen chtěla jejich macecha obětovat, proto se rozhodly, že utečou. Od boha Herma dostaly zlatého berana, který je měl přenést přes oceán. Byla to vyčerpávající cesta, při které Helen utonula (toto místo Řekové pojmenovali Helespont). Beran se však nevzdal a do bezpečí dopravil alespoň chlapce. Zvíře bylo na důkaz vděku obětováno Diovi a tento bůh pak stvořil znamení Berana, které je známé svou paličatou vytrvalostí a silou.
 
Životní heslo: Já chci!
 
Jak je poznáte: Dveře místnosti se rozletí a v nich se rýsuje štíhlá sportovní postava, která na sebe okamžitě upoutá pozornost. Rozlehne se hlasití „haló“ a společnost do té doby spíše znuděná, rázem ožije. Žádný div právě vstoupil beran. Existují dva typy beranů, jeden vysoký a štíhlý s kostnatýma dlouhýma nohama, druhý menší a statnější s kulatou tváří a veselýma jasnýma očima. Typické pro všechny typy beranů je klenuté obočí, které i ve stáří přetrvává tmavé.
 
Charakter: Berani jsou pravými vůdčími typy. A to i přesto, že jim často chybí trpělivost. Dokáží však do každého projektu vnést počáteční nadšení a energii, což je vlastnost k nezaplacení. Navíc často bývají ušlechtilí, odvážní a činorodí organizátoři. Vynikají silnou vůli a neúnavností. Obvykle jednají velmi spontánně, impulzivně až dravě. Dynamičnost, přísnost, otevřenost a velká (až nezdravě velká) upřímnost jsou jejich typickými vlastnostmi. Berani mívají obvykle skvělou schopnost regenerace, z každé porážky se bleskově vzpamatují, načechrají pomačkané sebevědomí a vyrážejí znovu do boje.
 
Co milují: Pochvalu.
 
Co nesnášejí: Nespravedlnost.
 
Jak pracují: Je moc práce, tak do toho! Nic nedokáže berana víc pobudit než hromada úkolů, které může zvládnout samozřejmě pouze on. A tak pracuje, nadšeně a neúnavně, často do úplného zemdlení. Beran nikdy není nemocný, onemocní-li, tak z přepracování. Ale to není to nejhorší, co ho může potkat. Průšvih nastane, když nemá kde svou energii vydat. Pak dokáže být skutečně hysterický a vzteklý.
 
Vzorový hrdina: Achilles.
 
Zvláštní znamení: Výrazné obočí a rusé vlasy.
 
Dobrá rada pro berana: Ve dne v noci si opakujte – zlaté slovo, to, které zůstane v ústech.
 
Dobrá rada pro vás ostatní: Berana musíte utahat, nebo dojmout, jinak s ním nevydržíte!
 
Kde se budete cítit dobře: Anglie, Dánsko, Horní Slezsko, Německo, Japonsko a Sýrie, z měst to je Berlín, Krakov, Utrecht, Verona, Padova, Florencie, Neapol, Marseille, Birmingham.
 
Ideální šéf: Někdo hodně diplomatický a klidný, jako bývají například zrozenci Vah.
 
Ideální přítel: Člověk, který je aktivní – Vodnář.

Ideální partner:
Podle tradiční astrologie je to střelec, ale statistiky uvádějí, že se velmi často dáváte dohromady s přizpůsobivými a romantickými Rybami